ММС

Објавено на: 06/5/21 3:40 PM

Изгоре куќа во Скопје, едно лице повредено

Вчера околу 16.20 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Хаџи Николов“ настанал пожар во куќа сопственост на А.Г.(43), при што била зафатена и соседната куќа, сопственост на М.Т.(34).

При обид за гасење на пожарот со повреди се здобил Г.Б.(57), кој бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Противпожарната бригадаСкопје.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.