ММС

Објавено на: 06/5/21 8:12 AM

Прочитајте кои компании ја злоупотребија државната помош – Владата ја објави листата

Објавена е листата со 181 работодавач, кои примиле државна помош, а неисплатиле плати за март и април на 753 работници.  Одобрената а неисплатена финансиска помош е во износ од над 12 милиони денари.

УЈП најави санкции за компаниите. Листата може да се види на овој линк.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.