„Не се откажав од алкохолот“: Марина Туцаковиќ се бори со канцер, но продолжи да живее по старо
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/4/21 8:48 PM

„Не се откажав од алкохолот“: Марина Туцаковиќ се бори со канцер, но продолжи да живее по старо

Српската хитмејкерка Марина Туцаковиќ веќе три години храбро се бори со ракот на дојка. Иако сè уште не се опоравила, не се откажала од цигари и алкохол.

Марина рекла дека го следи советите на лекарите и не дозволува нејзината болест да биде животна преокупација.

– Откако дознав која е мојата дијагноза, целосно им се предадов на лекарите. Не сакав да се мешам во нивната работа ниту секунда. Не сум истражувала за мојата болест а секоја посета на лекар ја гледам како излегување во град. Што е тоа е. Одиме понатака. Нема да дозволам ракот да биде целиот мој свет – рекла Марина.

Жената која ги напиша најголемите хитови за домашните пејачи признава дека понекогаш пие чаша алкохол и пуши по некоја цигара.

– На болеста гледам како на нешто што ми се случува во моментов. Работам колку што можам, не сум се откажал од готвење, шопинг, патувања, како и алкохол. Сакам да испијам чаша ракија или пиво, додека пушењето го оставив на некое време, но се вратив. Кога пушам, земам чад или два и гасам. Штом се чувствувам подобро, пушам, но не сум страствен пушач кој не може без тутун – рекла Туцаковиќ за „Стори“.

Извор/Фото: Espreso.co.rs

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7