ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/4/21 8:16 PM

Децата не можеа да ме погледнат, Пике го преживеа тоа многу тешко – Шакира прв пат за тешката борба со депресијата

Колумбиската поп-ѕвезда реши да зборува за еден од најтешките периоди од нејзиниот живот.

Пејачката Шакира пред четири години имала проблеми со гласните жици, а одреден период не можела да зборува поради крварење, па со семејството комуницирала со гестикулации. Како што сега истакнала, сето тоа довело до депресија.

– Никогаш не помислував дека, од сè можно, ќе ме напушти мојот глас, кој е толку вкоренет во мојата природа. Тоа е мојот идентитет, фактот дека не можев да пејам беше неподнослив за мене – била искрена Шакира во интервју за „The Guardian“.

Пејачката истакнала дека било тешко и за нејзиното семејство, бидејќи нејзиното однесување драстично се променило, а на нејзиниот избраник и славниот фудбалер eraерард Пике не му било лесно во тие денови …

– Беше многу тешко да се биде во моја близина, мојот сопруг го преживеа тоа полошо од мене. Имаше денови кога не можев ни да станам од кревет затоа што дозволував депресијата да ме обземе. Децата не можеа ниту да ме погледнат затоа што не знаеа што ми се случува – рекла Шакира.

Пејачката истакна дека лекарите ја советувале да се оперира, но со текот на времето нејзиниот глас се вратил.

Извор: Glossy.espreso.co.rs

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1