ММС

Објавено на: 06/4/21 1:09 PM

Скандал на Ролан Гарос – Полицијата упадна на терените

Руската тенисерка Јана Сизикова е уапсена на Ролан Гарос под сомневање дека наместила натпревар.

Во четвртокот вечерта париската полиција ја упасила Јана Сизикова по поразот од Аља Томијановиќ и Сторм Сендерс со 6:1, 6:1.

Како наведуваат медиумите, таа по апсењето е приведена во Централаната служба за трки и игри на истражната полиција.

Обезбедувањето  наРолан Гарос се обидело да го спречи апсењето на Јана Сизикова која е приведена додека била на третманот за масажа по мечот.

Извор: Курир.рс

Фото: Курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.