ММС

Објавено на: 06/4/21 10:57 AM

„Го губам помнењето“ – И по четири месеци од несреќата Николина Пишек има страшни последици од труењето

Водителката Николина Пишеќ и нејзината шестгодишна ќерка Уна трпат последици од труењето со јаглен моноксид.

И по четири месеци откако се случи немилиот настан тие две имаат здравствени последици.

– Се уште трпиме последици. Имам вртоглавици, имам проблеми со мееморијата, ми се мати видот. И понатаму постои опасност да добија емболија на белите дробови. Лекарите ми рекоа дека белите дробови ми настрадале и покрај тоа што сум непушач и се занимавам со спорт. Имам краток здив и плитко дишам. Морав да го проверам и срцето бидејќи добив тахикардија. Јаглен моноксидот остава трајна штета на органите, откри водителката.

 

Извор: Информер.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.