ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/3/21 8:32 PM

„Среќна сум, горда и вљубена“ – Цеца не се одвојува од малиот Жељко на прославата за 1-от роденден

Фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ со внукот Жељко во раце излезе пред ресторанот каде семејството Ражнатовиќ организираше прослава по повод 1-от роденден на Жељко.

Цеца блескаше и не ја симнуваше насмевка од лицето, а истакна дека Жељко бил во смокинг што го носел неговиот татко Вељко за неговиот 1 роденден. Цеца истакна дека е многу среќна, горда и „вљубена“ во внукот.

– Чекаме гости, денес ќе биде посебен ден. Ова е смокинг на Вељко, во кој Вељко го прослави својот роденден. Патиките се нови, но ова е стајлинг на татко му кога наполни една година – рекла Цеца.

– Оваа година одлета брзо, јас сум многу среќна, горда и за вљубена во овој мој прекрасен глушец – додаде Ражнатовиќ.

Цеца истакна дека Жељко е ист на татко му, како и дека нејзиниот внук веќе кажува некои зборови.

– Ист Вељко е, ако личи и на мама, мајка му е убавица, сè е во наша полза. Вели „мама“, „тато“, сега немам никакво влијание врз тоа како ќе ме вика, но тој ќе ме вика онака како што треба – рече Ражнатовиќ.

Извор/Фото: Телеграф.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7