ММС

Објавено на: 06/3/21 2:06 PM

Потпишан договорот за изградба на брана „Отиња“ во Штип

Министерот за транспорт и врски Благој Бочварски денеска го потпиша договорот за изградба на насипната брана со придружни објекти „Отиња” во Штип.

Инвестиционата вредност на проектот е 306 милиони денари, a средствата се обезбедени од Буџетот на Министерството за транспорт и врски.

Прочитајте повеќе овде. 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1