ММС

Објавено на: 06/2/21 2:38 PM

Невеста за време на церемонијата му поставила неколку прашања на младоженецот, а откако одговорил бесна излегла и го откажала бракот

Неименувана невеста од Индија го откажала венчавањето бидејќи нејзиниот вереник погрешно ја пресметал таблицата со множење со бројот два.

Овој договорен брак пропаднал поради откажувањето на венчавката,пишуваат тамошните медиуми.

Невестата била скептична по прашањето за образованието на нејзиниот иден сопруг, одлучила да го тестира математика за време на церемонијата. Кога не успеал да ја каже таблицата множење со брјот два, невестата отишла и изјавила дека не може да се оажи за некој кој не ја знае основата на математиката, пренесуваат тамошните медиуми.

Семејството на младоженецот направиле измама

Братот на невестата рекол дека семејството на несудениот младоженец од нив крело дека нивниот син има недостаток на образование, додаваји дека невестата била храбра што ја откажала венчавката.

– Можеби не одел во училиште, Неговото семејство нас не измами, но мојата сестра е храбра и си замина од венчавката без страв дека друштвото ќе ја осуди, рекол братот за медиумите.

 

Избор: Информер.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.