ММС

Објавено на: 06/2/21 2:11 PM

(Видео) Гореше куќа во Штип

Пожар избувна во куќа која се наоѓа на самиот почеток на населбата Радански пат во Штип.

Нешто после 14:30 на терен излегоа две возила на штипската Противпожарна единица со осум пожарникари, а набрзо дојде и полиција.

Пожарот е локализиран, а како што не информираа пожарникарите од лице место, избувнал во внатрешноста на куќата, додека внатре немало никој.

Причината за пожарот се уште е непозната, пожарникарите чекаат потврда од ЕВН, но најверојатно куќата не била приклучена на струја.

Соседите кои беа собрани околу местото рекоа дека човекот чијашто е куќата, често престојувал на друго место, па велат дека најверојатно ниту сега не е тука.

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.