ММС

Објавено на: 06/2/21 8:25 AM

(видео) Заврна снег на Папова Шапка

Ќе продолжи ли скијачката сезона на Попова Шапка? Ако се суди според вчерашниот снег, многу веројатно. Први јуни Шапка го дочека под снег. Снежните врнежи траеја толку, колку да побели тлото.

Периодот на ниските темеператури сепак, го оставме зад нас и веќе од денеска почнува стабилизација на времето и во деновите што следат, темепратурите ќе пораснат и до 28 степени на делови од државата.

 

видео:ФБ


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.