ММС

Објавено на: 06/2/21 8:17 AM

(фото) Јунски снег на Косово

Додека некои на почетокот од јуни ужуваат на море, други се соочија со невообичаени ниски температури, како што беше во нашето соседство, на Косово, каде заврна јунски снег! Во регионот на Општина Драгаш, во Брод, беше формирана и снежна покривка.

Корисниците на социјални мрежа споделија фотографии, на кои се гледа побеленото тло и раззеленеата вегетација под снег.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.