ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/1/21 7:29 PM

Македонија одигра нерешено, судијата ги спаси Словенците во последна минута

Македонската фудбалска репрезентација на пријателскиот натпревар со Словенија одигра нерешено 1:1.

Голот за домаќините го постигна Елиф Елмас во 55. минута, а следуваше изедначување од гостите во последната минута од судиското надополнување.

За десет дена е настапот на Европското првенство, ова е првиот од двата контролни дуели на нашата репрезентација.

Моника П.Насковска


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1