ММС

Објавено на: 06/1/21 6:39 PM

„Секој ден сакам да ме нема, не можам да се помирам со загубата“ – Ќерката на Синан Сакиќ на годишнината од неговата смрт

Пејачот Синан Сакиќ почина пред три години на денешен ден. Ја загуби битката со животот по долго и тешко боледување на 61 година.

Зад себе остави два сина Ален и Мед, ќерката Ѓулкица и неговата сопруга Сабина. А неговата наследничка Ѓулкица Сакиќ Амзиќ беше многу приврзана за него, па и денес не ја прифаќа загубата на нејзиниот татко.

‘Ќерката на Синан денес се огласи на Инстаграм по повод годишнината од неговата смрт, и ги сподели своите заеднички моменти и упати емотивни зборови.

„Татко ми ме научи на сè, освен како да продолжам без него“, напиша Ѓулкица и сподели фотографија на која ја бакнува раката на нејзиниот татко додека тој лежи беспомошен во болницата.

„Од вас се очекува да кажете нешто, сепак е годишнина. Сите се јавуваат, а јас сум без глас. Празна, уморна, испиена, тажна и секој први посакувам да ме немаше. Ме прашувате како е, сега ќе ви кажам како е. Никако е, ужасно е и не можам да се помирам со тоа. Празно е, мрачно и мртво. Нема емоции, ладно, нема топлина, нема љубов, нема разбирање никаде. Никој не зборува со никого како треба затоа што секој продолжува да страда на свој начин. И ве молам не ме прашувајте ништо повеќе. Ова никогаш нема да помине. Ел-Фатиха за мојот старец “, напиша Ѓулкица и додаде:

„1 јуни 2018 година и тука времето застана. Тука сум заробена “.

Извор: Курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.