ММС

Објавено на: 06/1/21 11:24 AM

Убав како Бог: Владиката Методија јава коњи и скока од авион – Кој е попот кој ги полуде жените!

Наследникот на Јоанкин привлече големо внимание кај припадничките на поубавата половина која го опсипаа со комплименти.

Во саботата, епископот Методиј, поранешниот епископ на Диоклецијан, го зазеде празното место на епископот Будва-Никшиќ со изборот на Светиот архиерејски синод на Српската православна црква. Епископот Методиј Остојиќ е роден на 1 април 1976 година во Сараево, од родители православни Милинко и Драгица и е трето дете.

Падобранец, херој на литија, срцекршач – кој, всушност, е епископот Методиј?

Владиката Методиј, покрај сите други доблести, е украсен со пријатен физички изглед, што сега се заканува да ја наруши славата на епископот Григориј од Германија, неприкосновен убавец меѓу свештениците на Српската православна црква.

-Бог да ми прости, не знам дали е соодветно да кажам за епископот, но каков убав човек е ова. Боже, уште еднаш жал ми е”, напиша еден твитерџија и започна лавина коментари од членовите на поубавиот пол кои беа воодушевени од изгледот на владиката Методиј.

„Кукла“, „Бог да ми прости, го мислев истото“, „Тоа го забележав многу одамна, а кога ќе запее …“, „Што е убаво, и на Бог му е драго“, Баш е фраер, кој и да е тој е. “,” Совршен “,” Брутален, колку е убав, колку е образован “,” Убав како икона, како што велат “, се само некои од епитетите со кои корисниците на Твитер го украсија новиот менаџер на Епархија Будимjanан-Никшиќ, кои велат дека оние што го виделе, може да дои на коњ.

Покрај јавањето коњи, бискупот е познат и како лета со  падобран, па на социјалните мрежи се појавија и фотографии од него по скок од авион. Многумина го пофалија дека пее убаво.

 

Извор и фото: Мондо.рс

 

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.