ММС

Објавено на: 06/1/21 9:23 AM

Раперот Јала Брат целосно се трансформираше

Сараевскиот рапер Јасмин Фазлиќ, попознат како Jала Брат, за помалку од шест месеци „падна“ од 106 килограми на 82 килограми.

Во текот на изминатите години, а особено за време на пандемијата, тој значајно ја зголеми тежината, па реши да ги преземе работите во свои раце и да си докаже себе си и на другите дека успеал.

Благодарение на тренингот и здравата исхрана, тој целосно го смени физичкиот изглед и сега гордо позира со 82 килограми.

“Верувајте во себе. Границите се само илузија. Обидете се. Принудете се, бидејќи никој друг нема да го стори тоа за вас. Не чекајте. Понекогаш подоцна никогаш не станува “, напиша Јала Брат под сликата на Инстраграм.

 

текст и фото:мондо.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.