ММС

Објавено на: 06/1/21 7:21 AM

Променливо облачно со температура до 24 степени

За денеска најава на променливо облачно и свежо време со локални врнежи од дожд и ретки грмежи. Според УХМР, ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северозападен правец, а температурата ќе биде под просекот за овој период од годината.

Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 12, а максималната од 15 до 24 степени.

Во Скопје променливо облачно, со попладневен повремен пороен дожд. Минималната температура ќе биде околу 9, а максималната ќе достигне до 20 степени.

Стабилизирање на времето со пораст на температурата на воздухот следува од утре.

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.