ММС

Објавено на: 05/31/21 10:15 PM

„Ми се допаѓа дури и кога носи здолниште“: Жените полудеа по победникот на Евровизија

Младиот Италијанец Дамиано Давид (22), фронтменот на бендот што победи на овогодинешната „Евровизија“, ги воодушеви своите следбеници со новата објава.

Пејачот на фотографијата позираше во бања без маица, завиткан само во крпа, и ова е првпат да се види без црн лак по победата на музичко натпреварување.

Тој го покажа затегнатото тело и рамниот стомак, а неговите тетоважи излегоа во прв план.

Дамијано претходно објави фотографија на која позира во здолниште и бели чорапи, а жените полудеа по него и го коментираа неговиот нов пост.

Откако настапи на Евровизија, тој стана еден од најпосакуваните мажи во светот. За само неколку часа тој собра повеќе од милион лајкови на фотографијата.

„Што јадеш што си толку згоден“, „Сладок, омажи се за мене“, „Те сакам“, „Најзгодниот човек на светот“, напишаа неговите обожавателки.

Дамиано има необичен стил. Таа обожава шминка, лакирани нокти, потпетици и обетки. Затоа стана главна атракција на најпознатото музичко натпреварување во Европа.

Извор:Телеграф.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1