Загина легендарниот Тарзан - Во страшната несреќа животот го загуби и неговата сопруга
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/31/21 8:38 AM

Загина легендарниот Тарзан – Во страшната несреќа животот го загуби и неговата сопруга

Мегапопуларниот актер Џо Лара (58) загина во страшна авионска несреќа.

Славниот „Тарзан“ бил со сопругата Гвин во приватниот авион, а покрај нив загинаа уште пет лица.

Џо и неговата сопуга Гвин имале заедники јутјуб канал кој бил во принцип програма во живо, а главни актери биле тие двајца.

Тие се снимале и секојдневмо збоувале за својот однос и за љубовта.

Покрај славниот „Таран“ Џо ќе стане запаметен по многу улоги, а само некои од нив се во филмовите: “American Cyborg”, “Steel Warrior 1993”, “Steel Frontier”, “Warhead”, “Armstrong and Doomsdayer”…

Извор: Курир.рс

Фото: Принтскрин


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7