Двајца убиени и повеќе од 20 ранети при пукање во клуб во Мајами
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/30/21 6:35 PM

Двајца убиени и повеќе од 20 ранети при пукање во клуб во Мајами

Две лица загинаа, а најмалку 22 се повредени во пукање во еден клуб на Флорида, соопшти полицијата.

„Полицијата трага по напаѓачите кои пукаа во еден клуб во Флорида. Најмалку две лица беа убиени и најмалку 20 повредени “, рече директорот на полицијата во Мајами-Даде, Алфредо Рамирез Трети. Бел Nissan Pathfinder запрел пред билијард клуб во близина на Хиалеа во неделата од 12 до 13 часот, додаде Рамирез.

“Три лица излегле од возилото со пушки и пиштоли и започнале неселективно да пукаат кон толпата”, рече полицискиот директор.

Повредените се пренесени во болниците во областа. Најмалку еден од хоспитализираните се наоѓа во критична состојба, соопшти полицијата, а пренесува CNN.

“Овој вид на насилство со оружје мора да престане. Истата работа секој викенд. Ова е насочено. Ова сигурно не е случајно”, рече Рамирез.

Преземено од: https://dnevnik.hr/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7