ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/30/21 3:17 PM

(ФОТО) Фелиција стана мајка – Скопската Зоолошка доби нов жител

Денеска скопската Зоолошка градина доби нов жител. Станува збор за бебе алпка. Од Зоолошката гардина во Скопје дека Фелиција станала мајка на женско бебе.

„Се роди прво бебе алпака во Скопје Зоо. Нашата Фелиција стана мајка на преслатка женка алпака“, стои на објавата на Фејсбук.

Се роди прво бебе алпака во Скопје Зоо ❤️
Нашата Фелиција стана мајка на преслатка женка алпака 😍

Posted by Skopje ZOO / Зоолошка градина Скопје on Sunday, May 30, 2021

Фотогарфија: Фејбик/ Зоолошка Градина Скопје


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1