Изгоре јахтата на поранешниот сопруг на Северина и кралот на бакарот, Милан Поповиќ
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/30/21 1:53 PM

Изгоре јахтата на поранешниот сопруг на Северина и кралот на бакарот, Милан Поповиќ

Пожарот во Кастела во Хрватска целосно уништи повеќе од пет брода, а меѓу нив е и јахтата на познатиот српски претприемач Милан Поповиќ, инаку поранешен сопруг на пејачката Северина Којиќ.

Поповиќ за хрватските медиуми потврди дека јахтата изгорела во пожар во Кастела.

„Да, и јахтата ми изгоре“, изјави Поповиќ за порталот 24 Сата.

Патем, страшен пожар се случи во марината Каштел Гомилица во Хрватска, каде се наоѓаат најскапите бродови и јахти. Уништени се неколку бродови, а како што пренесува споменатиот портал, два потонале, а пет биле оштетени.

Пожарникарите се бореле со пожарот во Кастела скоро два часа. Експлозии се слушнаа во живо на порталот Index.hr, по што беше виден голем пламен.

Добро познатиот српски претприемач, наречен крал на бакарот во медиумите, на пошироката јавност и е познат и како поранешен сопруг на хрватската пејачка Северина Којиќ.

Преземено од: https://nova.rs/
Фотографија: TANJUG/ FOTO HINA/ MIROSLAV LELAS; Nemanja Jovanović


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7