ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/28/21 9:21 AM

(галерија) Штип под громови – низ објективот на Михаил Бутнејски

Неколку десетици светкавици со громови го осветлија Штип синоќа, додека градот беше зафатен со силно невреме. Штипскиот фотограф Михаил Бутнејски со својот објектив ја овековечи таа силна природна моќ.

Со дозвола на фотографот, ви го доловуваме Штип под громови.


Според информациите на комуналните служби, невремето не предизвика поголеми штети.

фото: Михаил Бутнејски

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7