ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/27/21 10:42 AM

Полиција упадна кај дилер – пронајден кокаин во семејниот дом

Упасн дилер во Гостивар, пронајдени 17 пакувања со кокаин, информираат од Министерството за внатрешни работи.

– Утринава во 00.20 часот во Гостивар, полициски службеници од Полициската станица Гостивар ги лишиле од слобода К.М.(31) и И.М.(32), двајцата од Гостивар. При претрес во нивниот дом во Гостивар, извршен со судска наредба, полициски службеници пронашле и одзеле 17 пакувања со бела прашкаста материја.Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава, соопштуваат од полицијата.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7