ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/18/21 9:25 PM

„Свети Стефан“ затворен за туристи ова лето

Компанијата Аман која управува со елитниот хотелски комплекс, градот-хотел „Свети Стефан“ и Вила Милочер најверојатно ова лето нема да работи, а вработените се испратени на одмор.

Тоа повеќето вработени го потврдиле за редакцијата на „Вјести“, дека им е соопштено на состанок дека во текот на наредните десет дена ќе добијат повеќе информации поврзани со годишената сезона.

Наводно на вработените им било кажано да најдат друга работа и дека на повеќе од сто ќе им биде раскинат договорот.

Ваквата информација „Вјести“ не можеле да ја потврдат во компанијата „Adriatic Properties“ кој е закупец на хотелскиот комплекс Свети Стефан, а извшниот директор не одговарал на повиците.

Извор:Нова.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1