ММС

Објавено на: 05/17/21 11:02 AM

Неделeн бриф посветен на Град Скопје 15.05.2021

Минути посветени на општина Град Скопје. Добредојдовте во саботниот неделен бриф, во кој ќе ве информираме за најновите активности во главниот град. Фокусот го ставаме на следните случувања:
* Филмски проекции од 14 до 16 мај во рамките на 12.издание на „Вечерите на женски права“
* Зелено Скопје е убаво Скопје: Светна новиот зелен сквер „Острово“ во Аеродром
* Исчистени дворовите на поголемите исламски верски објекти во главниот град
* Со проектот за олеснување на скопскиот сообраќај, Скопје се приближува до модерна и европска метропола
* Наскоро се отвора новиот модерен булевар БиХ во Скопје


 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.