ММС

Објавено на: 05/17/21 8:42 AM

Весело на улиците во Барселона – Масовни пијанки по 6 месеци вонредна состојба

Шпанската полиција соопшти дека вчера растерала 9.000 луѓе кои се забавувале на улиците во Барселона.

Министерот за култура Хозе Мануел Родригаз ги повика младите да продолжат да ги почитуваат правилата за социјална дистанца.

– Знам што значи да се живее со многу огранчувања и тоа треба да престан, но Ве молам да постапувате правило, да се забавувате, но да бидете многу внимателни и понатаму да ги почитувате мерките за безбедност, рекол Родригез.

 

Извор и фото: Курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.