ММС

Објавено на: 05/14/21 2:04 PM

(ФОТО) Херојски подвиг – Спасена жена од сигурна смрт

Жена од мост се фрлила во Морава.

На браната во близна на Чачак работниците кои работеле  на реглација на коритото на реката Морава во утринските часови извлекле тело на жена која се претпоставува дека скокнала од мостот.

– Бевме на рабтната задача кога видовме дека нешто плута. Најпрво мислевме дека е вреќа, но потоа видов дека долниот дел се мрда, рекол Слободан Вујиќ и додал дека тогаш сфатиле дека во прашање е човек.

Слободан со уште неколку колеги влегле во водата и го извлекле телото на брегот.

– Во прашање е жена, кога ја извлековме беше во полусвесна состојба, рекол Слободан.

Жената со Брза помош е префрлена во болницата во Чачак.

 

Извор и фото: Мондо.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.