ММС

Објавено на: 05/12/21 9:53 AM

(Фото и Видео) Српски фудбалер заглавен во војната во Израел – Го сними нападот и раскажа низ каков пекол минува!

Српскиот фудбалер Александар Пешиќ кој игра за Макаби. Во Тел Авив се случува голема војна, а на социјалните мрежи постави видео од моментот кога во престолнината на Израел се испукани 130 ракети.

– Не навлагам во нивните работи, но знам дека во прва прилика ако почувствувам некоја несигурност или енкој проблем, никој нема да ме спречи да седнам во првиот авон и да заминам дома. Не ме интересира догворот. Ги испратив моите дома пред 10 дена, бидејќи сезоната завршува за 20 дена. Малку ми е полесно бидејќи не се тука, бидејќи никогаш не знаеш што може да се случи, рекол Пешиќ.

Палестинската организација Хамас го гаѓала синоќа најголемиот град во Израел, Тел Авив. Градот е преполн со стотици ракети.

На социјалните мрежи кружат бројни снимки од лице место кои прикажуваат каков хаос настанал кога ракетите почнале да паѓаат по поедини делови од градот.

Некои делови се целосно руинирани, а некои жители успеале да го забележат самиот напад.

На една од снимките се гледа како луѓе во едно кафуле го снимале небото покриено со ракети. После тоа, една од ракетите паднала во нивна непосредна близина. Настанал хаос.

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1