ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/9/21 10:11 PM

Нови врски и помирувања – Неделниот хороскоп носи промени

Прочитајте го неделниот хороскоп за периодот од 10 до 16 мај 2021 година.

Овен

Генерално, постои поволен период за патување кај вас. Ќе имате среќа на полето на работата. Кога станува збор за љубовта, можете да очекувате можност за авантура во која ќе има и емоции, пишува Луфтика.

Бик

Може да очекувате да имате подобрување во финансиите и да имате среќа на полето на работата.Од полето на емоциите, може да очекувате можност за сериозна врска со страсна личност.

Близнаци

Ако склучите договор оваа недела, ќе бидете задоволни на долг рок. На полето на љубовта, ќе можете да решите некои недоразбирања што сте ги имале со вашата сакана личност.

Рак

Пред вас е поволна фаза за решавање на сите деловни проблеми. Кога станува збор за љубовта, можете да очекувате промени во однесувањето на вашиот партнер.

Лав

Можно е да имате некои проблеми на работа во втората половина на овој период и ве очекуваат промени на ова поле. Кога станува збор за љубовта, можете да очекувате нова врска.

Девица

Пред вас е период во кој можете да постигнете подобрување во областа на приватниот бизнис. Може да очекувате позитивни промени на полето на љубовта и размислувањето за децата.

Вага

Пред вас е период во кој можете да имате нова, интересна деловна понуда. Кога станува збор за љубовта, можете да очекувате стабилна ситуација со вашиот партнер.

Шкорпија

Ќе бидете задоволни, бидејќи напорот ќе ви се исплати, ве чека финансиско подобрување. На полето на љубовта е можно интересно запознавање со личност која е постара од вас.

Стрелец

Може да очекувате дека ќе можете да ја докажете вашата ефикасност во бизнисот. Кога станува збор за љубовта, вие се стремите кон стабилни и сериозни врски, ја сакате вистинската.

Јарец

Може да очекувате дека ќе ви биде малку потешко да ги извршите основните деловни обврски во наредниот период. На полето на љубовта ве чека фаза што може да ви донесе некои дилеми и разочарувања.

Водолија

Вие нема да можете да ги реализирате сите ваши планови во текот на оваа фаза. Можно е да бидете доста бавни. На полето на љубовта нема да бидете задоволни, а можно е партнерот да крие нешто од вас.

Риби

Може да очекувате можност да постигнете деловен напредок што ќе биде значаен за вас. На полето на љубовта сè оди како што посакувавте и сте задоволни.

Извор: nova.rs


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7