ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/9/21 9:12 PM

(Видео) Огномет за паметење над Москва по затворање на парадата

Спектакуларен огномет  блесна на небото над Москва, кој го означи затворањето на  76-годишнината од победата над Германија во Втората светска војна. Москва сјаеше од 16 места.

Ова шоу е направено по една шема, а тоа значи над 12 000 огномети се произведуваат од 72 инсталации, кои  го обоија небото на Москва во боите на руското знаме.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7