Две жени и едно дете повредни во вооружен инцидент на Тајм Свер во Њујорк
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/9/21 9:36 AM

Две жени и едно дете повредни во вооружен инцидент на Тајм Свер во Њујорк

Четиригодишно девојче и две жени се ранети во вооружен инцидент на њујоршкиот Тајмс Сквер, соопшти денеска полицијата.

Пукањето се случило околу 17 часот по локално време. Жените биле погодени во ногата, а детето во горниот дел од трупот. Повредените биле итно пренесени во блиската болница и се во стабилна состојба.

Службеникот на полицијата Дермот Шеа изјави дека ранетата девојка и жени не биле во животна опасност.

За време на кавгата наишле на неколку мажи, од кои едниот испукал пиштол. Никој не бил уапсен, а полицијата побарала помош од граѓаните за да ги фати одговорните за овој инцидент.

Преземено од: https://www.blic.rs/
Фотографија: DAVID DEE DELGADO/GETTY IMAGES


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7