ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/8/21 2:25 PM

Мелинда Гејтс си изнајми приватен остров за да побегне од медиумите

После информацијата дека се разведува брачниот пар Гејтс, Мелинда Гејтс одлучила да се повлече во медиумска изолација, а новинарите пренесуваат дека одлучила да изнајми приватен остров на кој едно ноќевање чини 132.000 долари.

Аарот кој во брак помина 27 години, во понеделникот соопшти дека се разведува, а оваа одлука ја објавиле во заедничко соопшттение за јавноста.

Како што пренесува популарниот магазин ТМЗ, парот според првите планови, информацијата за разводот требало да ја објават уште во март кога Мелинда изнајммила приватен остров Каливагни во Гренада.

Планот бил Мелинда и трите деца да остнат на островот после објавата за разводот.

Островот Каливагни е голем 80 хектари и на гостите им нуди 25 величествени апартмани и викендички. Она што е интересно, островот е оддалечен на пет минути возење со брод од Гренада.

ИЗвор: Нова.рс

Преведено: М.П.Насковска


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1