ММС

Објавено на: 05/7/21 8:45 AM

Ако уште еднаш Лукас зине за мене ќе го тужам, решен е фронтменот на фрупата „Луна“

Пејачот Аца Лукас неодамна жестоко го осуди својот колега Чедо Цворко за барање помош од државата. Лукас тогаш рече дека Чедо Чворак не настапувал повеќе од 20 години, а не само за време на круната. Неколку пати се расправаа во јавноста, а сега поранешниот член на групата „Луна“ повторно одговори на провокациите на Лукас.

– Имавме дуел и медиумска дискусија, каде што реков дека ќе го тужам ако некогаш повторно зине една работа против мене и ако лаже против мене. Тука застана. Немам ништо против него, но морам да ја бранам својата работа, која крваво ја стекнав, не можам да дозволам никој да лаже без причина, и како неговите колеги музичари ќе го гледаат после тоа е негова работа. Никогаш не сме биле во личен конфликт, тој излезе во јавноста и раскажа многу работи што не се точни, а јас му одговорив на тоа, рече Чедо.

Извор и фото: srbijadanas.com


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.