ММС

Објавено на: 05/7/21 8:33 AM

Расоблечете се, со 30 степени се ужива на сонце

Расоблечете се, времето денес ќе биде сончево и топло, со слаб јужен ветер. Максималната ќе достигне до 30 степени Целзиусови. Скопје исто така ќе го грее сонце, со слабо ветре и температура до 28 степени.

Во деновите на викендот не се очекуваат драстични променим велат од УХМР,  освен утре поради продор на постудена воздушна маса  и умерен ветер. Се очекува намалување на температурата во деновите од викендот.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.