ММС

Објавено на: 05/6/21 11:00 AM

ФОТО: Дарко Лазиќ плаче над изгорениот гроб на неговиот татко – глетката е морничава

Гробот на таткото на Дарко Лазиќ, МИлан Лазиќ гореше во пожар. Српските новинари го посетиле гробот на Милан во селото Брестач.

Мештаните се згрозени од глетката кои ја затекнале на селските гробишта.

Пламенот уништил поголем дел од гробот на Милан.

Дарко поради тоа со денови е во агонија.

– Тој лелека на цел глас бидејќи му се случи морничава работа. Сфатив дека на луѓето ништо не им е свето. Прво мислел дека е случајно, но со време почнувал да сфаќа дека тоа му го направиле злобните луѓе, раскажал добро информиран извор.

 

Фото и извор: Курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.