ММС

Објавено на: 05/5/21 8:38 AM

Гореше гробот на таткото на Дарко Лазиќ – Лихварите удрија по мртов човек!

Гробот на таткото на Милан Лазиќ изгоре во пожар.

Мештаните се згрозени од глетката која ја затекнале на селските гробишта. Огнот во целост го уништила оквирот со вештачката трева, но и долниот дел од надгробниот крст.

Дарко поради тоа со денови е во агонија.

– Он плаче на цел глас и кука, бидејќи му се случи ужасна работа.Сфатив дека на луѓето ништо не им е свето. Прво мислеше дека се случајно се случило, но со време почна да согледува дека тоа му го направиле злобните луѓе, раскажа добро информиран извор.

– Дарко Лазиќ мисли дека гробот го имаат запалено луѓето на кого им должи пари. Знаеле дека тоа ќе го повреди и дека ќе удрат таму каде што му е најмногу свето. Минува низ пекол, никому не би ги посакал тие маки. Очигледно е дека неговото семејство нема среќа и дека постојано ги пратат некои проблеми, заклучува изворот.

 

Извор: Информер.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.