ММС

Објавено на: 05/5/21 8:10 AM

Денес дружба со облаците

Денес времето ќе биде облачно, а во западните и источните делови од државата ќр има краткотраен дожд и слаб ветер, велат од УХМР.  Сонце денес тешко дека ќе видиме, но температурите ќе се движат од 14 степени на високите места, до 26 степени во јужните делови.

Во Скопје и околината ќе биде облачно, но нема потреба од носење чадор или долги ракави, бидејќи температурата ќе биде до 24 степени.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.