ММС

Објавено на: 05/4/21 10:08 AM

Овие намирници не би требало да ги јадете за појадок

Доручекот е најважниот оброк во текот на денот. Освен тоа, тој на организмот му дава енергија и поради тоа е важно да се внимава што ќе венесеме во нашето тело наутро. Октирјте кои намирници се забаранети за утринскиот оброк бидејќи има во нив најмногу засладувачи и шеќери.

Житарици со засладувач / шеќери

Шунка, сланина и кобасици

Палачинки со вештачки и јаворов сируп

Тесто, крофни, пецива

Јогурт

Мафини


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.