ММС

Објавено на: 05/3/21 6:02 PM

Му ја пресекле жената со нож – Хорор приказна од минатото на Чола

Здравко Чолиќ е една од најголемите музички ѕвезди на Балканот, меѓутоа тој не се сеќава на сите случувања од минатото баш со насмевка, поготово не кога обожавателка искочила од публика и ја нападнала неговата сопруга Александра, со која е во брак од 2001 година.

Оваа хорор приказна се случила одамна, а Чола за тоа своевремено зборувал во интервјуа за домашните медиуми.

– Многу сум поминал и доживеал во животот. Еднаш мојата сопруга беше нападната од обожавателка и ја расече на лицето. Сандра се обиде да се извлече, но таа сепак успеа да ја расече, заа среќа повредата не беше голема. Тоа беше одамна , но ден денеска се сеќавам на тоа. Дргуги непријатности мојата жена повеќе немаше, бидејќи не се експонира, не е таков тип, а сметам дека жената и децата треба да бидат далеку од очите на јавноста, рекол тој.

– Мојата сопруга реагираше како што треба. Таа ја разбира мојата работа. Мислам дека тоа позитивно делува на неа. Таа тоа го доживеам како добро и убаво, како нешто што преставува дел од мене. Таа публика со гоидини е покрај мене и ме поддржува тоа што го работам. Верувам дека може да и биде само драго поради тоа, додал тој тогаш.

 

Извор и фото: Нова.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.