ММС

Објавено на: 05/3/21 11:53 AM

Јас имав најубаво детство – Саша Матиќ се присети како се славело Велигден во неговиот дом

Саша Матиќ во популарната емисија „Прмиера“ се присети на детството и спореди како денес се слави Велигден.

– Јас имав најубаво детство, тоа неколку пати го имам кажано. Погготово кога дојдов во Белград, почнавме баш да водиме сметка кога станува збор за празнците, сакам ритуали, сакам Божик, Велигден… Сопругата ми е од ваљевскиот крај и таа води мног сметка за тоа, ние го постевме целиот пост комплетно, како и секоја година, раскажа Саша.

Тој додаде дека велигденските денови од детството ќе му останат врежани секогаш, и низ насмевка често знае да се присетува.

Извор и фото: Еспресо.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.