ММС

Објавено на: 05/3/21 9:45 AM

„Браво, љубов татина“ – Жељко Јоксимовиќ горд на својата ќерка

Мина Јоксимовиќ која телентот го наследила од нејзиниот татко Жељко, се пофали со својот успех на социјалните мрежи, а познатиот покажа колку е горд на неа.

Жељко ја објави песната која Мина ја компнирала, работела на текстот и го отпеела, а во Русија постигнала голем успех.

– Гордост!Браво, љубов татина, напишал тој под видеото.

– Песната која јас ја компонирав, го напишав текстот, на моја голема радост остварив голем успех. Оваа песна ја напишав и ја отпеав за 10 минути. МОментално се наожа на топ листите и радио станиците ширум Русија и балтичките земји како и на ТВ каналите. Не очекував дека волку далеку ќе се слуша. Се надевам и верувам дека Европа е следна, напишала Мина на својот Инстаграм профил.

Извор и фото: Курир.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.