ММС

Објавено на: 05/2/21 7:54 PM

Запалена депонијата во Штип, чадот се чувствува во цел град

Депонијата за отпад во Штип се запалила попладнево, а миризбата и чадот ги почувствувале сите жители на градот.

Пожарникарската единица од Штип потврди дека имало пожар во депонијата кај Ново Село и веднаш биле испратени екипи да го угаснат.

Од Јавното претпријатие Исар велат дека депонијата често се пали во летниот период, наводно од метанот што испарува од ѓубрето.

Фото: Весна Крстева

 

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.