ММС

Објавено на: 05/1/21 7:41 PM

Бреговиќ има недвижности вредни 35 милиони евра – Секоја вила вреди милион, а еден ден во неа чини 3000 евра

После три години градење, познатиот музичар Горан Бреговиќ, наводно, го завршил објектот во Сењак и го изнајмил на компанија.

Тој наводно оставил дел од просторот за живеење за себе, каде што може тој да престојува.

Според српските медиуми, Бреговиќ поседува повеќе од 30 куќи, вили, станови и студија во вредност од над 35 милиони евра.

Последен недвижниот имот му е на Сењак, кој тој го градеше последните три години.

-Во внатрешноста на вилата има компанија на која тој го изнајмил просторот. Сепак, тоа е само еден дел од огромната вила што ја поседува. Одлучил другата половина да ја чува за себе, бидејќи поради честите изнајмувања на вили и куќи за снимања на разни видеа и реклами, тој сепак сака да има место за себе за да може да се одмори “, изјавил добро информиран извор.

-Првенствено, требаше да има огромно музичко студио каде тој ќе прави музика, но засега не е познато дали ќе се случи таа реализација. Планот постои, но Бреговиќ сè уште не одлучил дали тоа ќе биде сигурна инвестиција за него поради пандемијата кога никој не прави ништо, и тие не снимаат ништо. Засега тоа е само место каде што понекогаш прстојува. На овој начин тој заработува сигурни пари и е прилично безбеден дури и ако во одреден момент реши да ја напушти музиката, тој секогаш ќе може да заработува за живеење од издавање “, рече изворот и посочи дека еден ден на снимање, во зависност од просторот, чини помеѓу 2.000 и 3.000 евра.

-Еден ден на снимање чини помеѓу 2.000 и 3.000 евра, сето тоа зависи од кој недвижен имот се изнајмува. Цената на денот на снимањето е строга, така што нема дополнителен попуст кога станува збор за преговори со неговиот тим, “заклучи изворот.

Извор и фото: Мондо.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.