ММС

Објавено на: 05/1/21 5:23 PM

ФОТО: Дом како во приказните – Сека се подготви за Велигден

Сека Алексиќ секоја година специјално се труди нејзината куќа да сјаје за големиот празник Велигден.

Пејачката го уредила својот дом како што доликува, а бројните комплименти под објавата на Инстаграм ги собра веднаш. Таа ги покажа преубвите чинии, цвеќето на масата, вапцаните јајца, како и иконите во својот дом.

Сека вапцала јајца во боите на правословието.

– Секоја чест, тип-топ, преубав дом, „Секо, среќен празник, ова се дел од коментарите кои ги добила пејачката.

 

Извор: Курир.рс

Фото: Инстаграм


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.