ММС

Објавено на: 05/1/21 4:24 PM

„Пуштете ме да го видам“ – Малолетничка избегала од дома за да замине кај момчето во Битола

Малолетничка од Шуто Оризари избегала од дома за да оди во Битола кај момчето со кое подолго време била во комуникација, родителите успеале да го вратат девојчето дома, информираат од МВР.

-На 30.04.2021 околу 18.00 часот во Полициско одделение Шуто Оризари, С.Е.(33) од Скопје пријавила дека нејзината 13-годишна ќерка околу 09.30 телефонски ги известила дека претходниот ден заминала кај 16-годишен малолетник во Битола, со кој претходно биле во комуникација. Според пријавеното, родителите ја вратиле дома, а по кажување на малолетничката помеѓу нив се случил доброволен полов однос.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.