ММС

Објавено на: 05/1/21 12:55 PM

(ВИДЕО) Град со големина на орев од ведро небо зафати дел од Војводина

Побеле реонот на општината Забај, Војводина изутрината во седум часот, кога цели 15 минути паѓаше град, кој во одделни делови беше со големи на орев, пишува порталот Мондо.
Градот удри по покривите и паркираните возила, а за кратко земјата сосема побеле.
Жителите беа изненадени од ненадејните временски прилики. Кратко по градот времето се разведри и температурите нагло пораснаа.

мондо.рс


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.