ММС

Објавено на: 04/30/21 8:36 PM

Најубавите фотографии од Вилијам и Кејт за 10 годишнина од нивниот брак

Почитувани, поминаа точно десет години откако принцот Вилијам и Кејт Мидлтон се заколнаа на вечна љубов во опатијата на Вестминстер, пред 1.900 гости и 2 милијарди гледачи во близина на малите екрани. Се изгледаше прекрасно, а парот со насмевка ги поздрави собраните од терасата на Бакингемската палата. Невидениот интерес не го пропушти ниту списанието Гардијан, кое претежно не е во прилог на кралското семејство. Сепак, овој настан ја навестуваше улогата на младенците во еден вид обновување на монархијата, во форма на автентичност и спонтаност на темелите на неопходната традиција. Ако погледнеме наназад на настаните од изминатата деценија, би можеле да кажеме дека се очекуваше промена на теренот.

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон се запознаа во 2001 година, за време на нивните студии, а до 2006 година, врската не беше официјално потврдена. Потоа Кејт присуствувала на настан за поддршка на нејзиниот иден сопруг, а кралицата веднаш го дала својот благослов на оваа убов. Иако Кејт не е од благородно потекло, таа се одликува со елеганција, дискреција, посветеност и благодарност, а во исто време е ќерка на богати претприемачи. Елизабета Втора ги препозна сите горенаведени работи, а парот од година во година стануваше сè попопуларен во јавноста, веднаш зад кралицата и принцезата Дајана, на кои Кејт понекогаш потсетува.

Покрај тоа, Кејт се обидува да придонесе кон заедницата, со топли гестови на внимание, особено откако ја презеде улогата на мајка на две момчиња и една девојка. Сè на сè, љубовта успешно се спротивставува на сите предизвици и пријатни и непријатни настани на суд. Во галеријата што следи, погледнете кои моменти од бракот ги издвоивме за нивниот мал јубилеј.

Преземено од: https://citymagazine.danas.rs/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.