ММС

Објавено на: 04/30/21 6:57 PM

Жозе Мурињо менува професија – Од фудбалски стратег во радиски водител и колумнист

Португалскиот експерт Жозе Мурињо најде нова работа кратко време откако ја напушти клупата на Тотенхем. Специјален престој во Лондон каде ќе работи за најпопуларната спортска радио станица „Talksport“.

Тоа нема да биде неговата единствена работа. Британскиот таблоид „Сан“ го најави Мурињо како големо засилување, а тој ќе има посебна задача за време на Европското првенство, кога ќе пишува дневни колумни со коментари за настаните на терените низ „стариот континент“.

Тој сигурно ќе ја почека следната сезона, а доколку добие понуда по негов вкус, повторно ќе седне на клупата на некој фудбалски великан.

Преземено од: https://www.srbijadanas.com/


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.