ММС

Објавено на: 04/29/21 3:31 PM

Кендал Џенер со хит пантолони ги освои улиците на Њујорк

Нејзиниот стил е едноставен и практичен, барем така тврдат светските модни критичари. Користи еднобојни парчиња и знае вешто да ги искомбинира.

За изгледот на Кендал Џенер е заслужна стилистката Дани Мишел која ја базирала облеката на манекенката на минимализам и класични парчиња за сите времиња.

Неодамна фокусот бил во нејзините пантолони со висок струк, а во продолжение можете да видите два начини на кои ги носи Кендал.

Извор: Superzena.b92.net/Фото: Profimedia


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.